włoskie jedzenie Kraków

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują równie pyszne potrawy – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i dania z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować wina. Posiłek na włoską modę koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Kieliszek białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. Italian Cuisine Krakow Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć różnorodny wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *