restauracja włoska Bianca Kraków

Smaczna włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich wariantów, które proponuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie posiłki

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *